CELAL ADAN: AKP, ÖCALAN'I YÖNETİME ORTAK ETTİ

CELAL ADAN: AKP, ÖCALAN'I YÖNETİME ORTAK ETTİ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, "Beni nerede öldüreceksiniz" diyen ve korkusundan ne söylediğini bilemeyen İmralı canisi Abdullan Öcalan'ın, bugün AKP hükümeti sayesinde devlet yönetimine ortak olmuş duruma geldiğini söyledi.

 

Ortadoğu Gazetesini ziyaret eden Adan, Yazıişleri Müdürü Mehmet Müftüoğlu ile sohbet etti. Gündemdeki konulara değinen Adan önemli açıklamalar yaptı. İç Hizmet Kanunu'nda "Türk vatanını, istiklal ve Cumhuriyetini korumak için harb sanatını öğrenmek ve yapmak mükellefiyeti" şeklinde yapılan askerliğin tanımı, "harp sanatını öğrenmek ve yapmak mükellefiyeti" olarak değiştirildi. Bu değişiklikle birlikte kutsal bir görev olan askerlik mecburiyeti ortadan kalkacak. Vicdani retciler artacaktır " dedi

 

 

PKK terör örgütünün, bugün Güneydoğu'da özerkliğin provalarını yaptığını belirten Adan, " Hükümet teröre teslim olmuştur. Önce Lice'de ardından Diyarbakır'da ortaya çıkan PKK'nın sözde polis gücü, şehrin göbeğinde kimlik kontrolü yapıyor. Vergi adı altında haraç topluyor. Ama hükümetten çıt çıkmıyor " dedi.

 

" VİCDANİ RET " ÇİLER ARTACAK

Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmet Kanunu'nun 35. maddesindeki değişikliğe de değinen Adan şunları söyledi:

" Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmet Kanunu'nda "Türk vatanını, istiklal ve Cumhuriyetini korumak için harb sanatını öğrenmek ve yapmak mükellefiyeti" şeklinde yapılan askerliğin tanımı, "harp sanatını öğrenmek ve yapmak mükellefiyeti" olarak değiştirildi.

Darbelerin yasal dayanağı olarak gösterilen TSK İç Hizmet Kanunu'nun 35. maddesi'ndeki, TSK'nın vazifesi yeniden tanımlandı. "Silahlı Kuvvetlerin vazifesi; Türk yurdunu ve Anayasa ile tayin edilmiş olan Türkiye Cumhuriyetini kollamak ve korumaktır" ifadesi, "Silahlı Kuvvetlerin vazifesi; yurt dışından gelecek tehdit ve tehlikelere karşı Türk vatanını savunmak, caydırıcılık sağlayacak şekilde askeri gücün muhafazasını ve güçlendirilmesini sağlamak, TBMM kararıyla yurtdışında verilen görevleri yapmak ve uluslararası barışın sağlanmasına yardımcı olmaktır" şeklinde değiştirildi. Bu değişiklikle birkikte kutsal bir görev olarak kabul ettiğimiz vatan görevi askerlikte gönüllülük esası ortadan kalkacak. Vicdani retciler artacaktır. "

 

DEVLET BAHÇELİ GERÇEK LİDER

MHP'nin gücünü, Türk milletinden alan bir siyaset geleneğine sahip olduğunu belirten Adan, MHP'nin meşru zeminde demokrasi ile mücadelesini yürüttüğünü vurguladı. Adan, " Milliyetçi Hareket Partimiz, tüm Türkiye'de halkla kucaklaşmaya, halkla birlikte siyaset yapmaya devam etmektedir. Türkiye'nin geleceği gerçek devlet adamı ve Türk Dünyası'nın lideri Devlet Bahçeli ile yeniden şekillenecektir " diye konuştu.

 

"Beni nerede öldüreceksiniz " diyen ve korkusundan ne söylediğini bilemeyen İmralı canisi Abdullan Öcalan'ın, bugün AKP hükümeti sayesinde devlet yönetimine ortak olmuş duruma geldiğini savunan Adan, " Her yönden etkisini hissettiren ve milli varlığımızı parçalamaya yönelik tehditler, başta AKP olmak üzere içerideki taşeronların da yardım ve teşvikiyle Türkiye Cumhuriyeti'ni savunmasız hale getirmekte ve büyük Türk milleti tarihinin en tehlikeli bir yol ayrımına doğru sürüklenmektedir " dedi.

 

HERKESİ KUCAKLIYORUZ

Hükümeti eleştiren Adan, " Bu tehlikeli süreci durdurmak ve milli dayanışma ruhuyla Türkiye'yi birlik, bütünlük ve huzur içinde onurlu ve aydınlık bir geleceğe taşımak, Başbakan ve hükümetinin en öncelikli görevi ve sorumluluğu olmasına rağmen adeta sorunların varlığından, kutuplaşma ve ayrışmadan beslenen bir zihniyetle hareket etmektedir.

 

Milliyetçi Hareket Partisi olarak doğusu ve batısıyla, kuzeyi ve güneyi ile, Alevi'si ve Sünni'si ile Türk milleti ve vatanı bir bütündür, asla bölünmez ve parçalanmaz diyerek oynanan oyunların, sinsice planlanan tezgahların karşısında olmaya devam ettik, edeceğiz " dedi.

Benzer İçerikler