CELAL ADAN BAŞBAKAN ERDOĞAN'A SESLENDİ: DEVLETİN SAVCISI, POLİSİ SENİN BABANIN UŞAĞI DEĞİL

Hiçbir açılışta görünmeyen bir kalabalığa sahne olan seçim irtibat bürosunun açılışında sanki vatandaşlar siyasette sığınacak başka bir siyasi parti yokmuş gibi adeta çareyi MHP’de bularak saldırı niteliğinde MHP’nin saflarında görünmeye başlayarak adeta izdiham yaşandı..

 
Açılışa MHP genel başkan yardımcısı ve  İstanbul 2. Bölge milletvekili  Celal Adan, MHP Kağıthane Belediye başkan adayı Ali Derindağ, MHP İlçe başkanı Ayhan Maden ve yönetimi, Mahalle muhtarları ve muhtar adayları, meclis üyeleri, İl yöneticisi Selahattin Koçasalan, Kağıthane STK başkanı ve iş adamı Musa Can, film sanatçısı Serdar Gökhan ve çok yoğun bir halk topluluğu katılarak Meclis üyesi Yüksel Karakaya’yı yalnız bırakmadılar.
 
MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan,  biz millete söz verdik, 30 Mart seçimleri sonrası yetim hakkı yiyen ve bölücülüğe çanak tutan herkesten hesap soracağız diyerek AK Parti hükümetini eleştirdi. Adan çok önemli açıklamalar yaparak şunları söyledi: 
 
“Sizlere sadece Allahın önünde eğilirim, sadece milletimin önünde eğilirim diyen genel başkanımız Devlet Bahçeli’nin selam ve sevgilerini getirdim. Bütün Kağıthaneli’lerin tek bir meselesi var.  Ezanı hür, bayrağı hür, Türkiye.. Hırsızın arsızın devlet dairelerinden temizlendiği adaletli bir Türkiye.. İşte siz adalet için bir araya geldiniz, üç hilalli bayrağı Kağıthane Belediyesinde dalgalandırmak için karar verdiniz. Allah bu kararlılığınızdan dolayı sizden razı olsun. 12 yıldır Türkiye’yi yöneten AKP neler yaptı. Eşkıya başını devlete ortak yaptılar. Bunu söylediğimizde içinizden birisi bu yanlıştır diyorsa, ben bu sözümü geri alacağım.  Utanmadan arlanmadan bugünkü AKP. İktidarının başbakanı Tayyip Erdoğan, alnı secde gören bir sürü insanı paralel devlet  diye yargılıyor. Paralel devletin olduğu yer Türkiye’nin belli bölgelerinde, oralarda Türk bayrağı dalgalanmıyor. PKK oralarda vergi topluyor. Kendi hırsızlığını yakalayan savcıya, polise, paralel devlet diyen bugünkü iktidarı al aşağı etmek bir namus borcudur. Kağıthane Belediyesini kazandığımızda inanın Kağıthane kazanacak, Türkiye kanacak. Çocuklarıyla hırsızlık yapacak kadar ahlaksızlaşan bu iktidardan kurtulmamız lazım. Savcı hırsızı yakalamış, savcıyı tayin ediyorlar. Polis yakalamış, polisi tayin ediyorlar. Bu polis savcı devletin polisi savcısı, senin babanın uşağı değil, top oynar gibi devletin geleneği ile oynuyorlar. Paralel diyerek devleti ikiye bölüyorlar. İnanmayın hırsız suçüstü yakalandı. Çocuklarının evdeki paralarını götürecek dostları arkadaşları yok. Hırsızın arsızın bu kadar yakayı ele verdiği yakalandığı için bu devleti bölmeye ne hakkınız var.  Bakan çocuklarının ellerinde 1 milyon, 2 milyon dolarların olduğu o savcıları, o hakimleri, polisleri tayin ederek, kendi yandaşlarını getirerek, adalete kara leke soktular. Ama bu onurlu yaşayan milletimizin parasını pulunu çalanların burunlarından bu millet fitil fitil gertirir. MHP karar demektir, irade demektir, adalet demektir, devlet demektir, millet birliği demektir” diyerek AK Parti hükümetini ağır bir dille eleştirdi.
 

Daha sonra seçim ofisinin açılışını yapan Celal Adan açılış kurdelesini hep birlikte keserek hayırlı ve uğurlu olsun dedi ve Yüksel Karakaya’ya başarılar dileyerek tebrik etti.

 
 

Benzer İçerikler