CELAL ADAN, İSTANBUL ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ'NİN İFTARINA KATILDI

CELAL ADAN, İSTANBUL ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ'NİN İFTARINA KATILDI

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin geleneksel iftarı esnaf camiasını bir araya getirdi. 

İftar programı 25 Temmuz Perşembe günü Topkapı Eresin Hotel’de gerçekleştirildi. 

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve  İstanbul Milletvekili Celal Adan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Selamet, İOSB Başkan Vekili Nihat Tunalı, Gümrük ve Ticaret İl Müdürü Ömer Kurtlar, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hilmi Sezer, İMESOB Başkanı Cevher Kartal ve Avrupa Yakası’ndaki esnaf odalarının tam kadro katıldığı iftarda coşku büyüktü.

ESNAF ÜLKENİN ÇİMENTOSU

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan esnafın toplumda oynadığı rolün önemine işaret ederek, esnafı tek bir kelime ile özetlemek gerekirse:” Esnaf Türkiye’nin çimentosudur” nitelemesinin en doğru yaklaşım olacağını belirtti.

İşgale uğrayan Müslüman ülkeleri örnek göstererek, bu ülkelerde yaşanan acı tabloların bir özetini sunan Celal Adan,” Müslümanlar iç savaş çıkartılmak münasebetiyle, işgallerle, karışıklıklarla, sefalete, felakete sürükleniyor. Irak, Libya, Suriye gözümüzün önündeki taze örnekler. Aynı senaryoların ve akıbetlerin ülkemizde de yaşanmaması için birlik ve beraberlik içinde olmamız gerekiyor. Bu noktada esnafa büyük görevler düşmekte. Zira çimento ne kadar sağlam olursa, onun üzerine inşa edeceğimiz eserler de o kadar sağlam olur” şeklinde konuştu.

Benzer İçerikler