HÜKÜMET ARTIK MEŞRU DEĞİL

HÜKÜMET ARTIK MEŞRU DEĞİL

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve TBMM Adalet Komisyonu üyesi Celal Adan, “Başbakan halkı uyutuyor.

Onurlu bir duruş sergileyecekse, Türk milletinin önüne çıkmalı ve PKK’nın uzantılarıyla yaptıkları anlaşmayı anlatmalıdır” dedi. Çözüm sürecinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Türk halkına şeffaf olmadığını anlatan Celal Adan şunları söyledi:

TEHDİDE KAYITSIZLAR

“Başbakan 1991 yılında Refah Partisi Genel Başkanı merhum Necmettin Erbakan’a ‘Güneydoğu sorunları’ adı altında bir rapor sundu. O raporda eğitim dili ve resmi dilin bile tartışıldığı ortaya çıkmıştır. O raporla Başbakan’ın, PKK’nın Türkiye’ye dayattığı bütün konulara öncülük yapan temel bir düşüncenin de sahibi olduğu ortaya çıkmıştır.

Murat Karayılan açıklamalarıyla Türkiye’yi tehdit etti. Başta Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere hükümet kayıtsız kaldı. Türkiye Cumhuriyeti bugün yaşadığı acziyeti daha önce hiç yaşamamıştır. Türkiye’nin askerine, polisine, vatandaşına kurşun sıkan bir terörist kameralar önünde tehditler savuruyor. Bunları içinde sindiren Başbakan ve bakanları, PKK’ya tavır almak yerine utanmadan, arlanmadan İzmir’deki bayrak mitinglerini hedef almış, dünyanın en acımazsız, en onursuz iftirası ile MHP’ye saldırmaya devam etmiştir.

AÇIKÇA SUÇ İŞLİYOR

Başbakan “Silahları gömsünler” diyor. O silahlardan çıkan kurşunlar Türkiye’ye sıkıldı. Anayasa’nın ve hukukun hangi hükmüne göre bu çağrı yapılmaktadır. Eğer bu suç değilse dünyanın neresinde suç vardır? Başbakan açıkça suç işlemektedir. Çekilince bize müdahale ederlerse misli ile cevap veririz açıklamasını bir mutluluğa dönüştürenler dünyanın en büyük ihanetini yapmaktadırlar. Tarih önünde bu millete mutlaka hesap vereceklerdir.

Bu hükümet artık meşru bir hükümet değildir.”

Benzer İçerikler