MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI CELAL ADAN AĞRI'DA BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adan: "Türk milletinin birlik ve beraberlik içerisinde daha huzurlu ve daha istikrar içinde kendi iradesini ön plana çıkarması konusunda Ekmeleddin İhsanoğlu'na destek vereceği inancını taşıyoruz. Ekmeleddin İhsanoğlu ile Türkiye'nin birleştiğini görüyoruz" dedi.

 
 

Adan, partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Ağrı'nın Türkiye'nin çimentosu olduğunu ve Türkiye'nin neresinde bir Ağrılı varsa orada ezanı hür, bayrağı hür Türkiye var olduğunu söyledi.

Eğer bir yerde adalet yoksa orada haysiyet, kardeş ve vatanın olmadığını belirten Adan şunları kaydetti:

"Bugün ki iktidar cumhuriyet tarihinin en büyük adaletsizliğine imza koyan bir hükümettir. Bu iktidar 17-25 Aralık tarihinde dünya siyasetinde yer alan bir hırsızlıkla suçüstü yakalanmış ve 4 bakanı hırsızlık iddiasıyla açığa alınmış bir hükümetin genel başkanı, Başbakanı bugün Cumhurbaşkanı adayıdır. Bundan utanç duyulması gerekir. Adaleti kendisine göre ayarlamaktadır. Silivri hukuku, Habur hukuku, MİT hukuku ve 17-25 Aralık hukuku... Adalet ve Kalkınma Partisi, parlamentodaki aritmetikten güç alarak kendine dayalı bir adalet sistemini geliştirmiştir. Türkiye'de adalet yoktur. 17-25 Aralık tarihinde Türk milletini teslim ettiği adalet kurumundan hakim ve savcıdan kaçmış kendi yandaşlarını getirmişlerdir. Türkiye'de 17-25 Aralık'tan sonra Başbakanın kimyası bozulmuş ve Türkiye'nin bütün değerlerini ayaklar altına alırcasına bir kampanya yürütmektedir."

Adan, Ağrılı vatandaşların Ekmeleddin İhsanoğulu'na destek vereceğini söyleyen Adan, "Milliyetçi Hareket Partimizin, Cumhuriyet Halk Partisi'nin ve diğer siyasi partilerin, bu milletin yetiştirdiği tertemiz bir evlat olan ve Cumhurbaşkanı olabilme özelliklerinin tamamını üzerinde taşıyan Ekmeleddin İhsanoğlu'na destek veriyoruz. Türkiye'nin her tarafında arkadaşlarımız faaliyetler yürütmektedirler. Milletimiz her gün biraz daha teveccüh göstermekte. Dolayısıyla Ağrılı vatandaşlarımızın da bu süreçte Ekmeleddin İhsanoğlu'na destek vereceklerini biliyoruz" şeklinde konuştu.

- "Türkiye bu ayrılıkçı ve ırkçı terör örgütüne prim vermemelidir"

Milletin sağduyusuna inandıklarını vurgulayan Adan, şöyle devam etti:

"Ayrılıkçı, ırkçı ve bölücü bir terör örgütü Türkiye'de her türlü değerleri ayaklar altına alarak milletin, merhametine, sevgisine, kardeşliğine, askerine, jandarmasına ve polisine kurşun sıkan bir siyasal hareketin bir ırkçı terör örgütü bugün Türkiye'de ayrı bir kampanya yürütmektedir. Dolayısıyla Türkiye bu ayrılıkçı ve ırkçı terör örgütüne prim vermemelidir. Ayrılıkçı ve ırkçı terör örgütüyle aynı masada oturan onunla uzlaşan ve cumhuriyet tarihinin en büyük hırsızlıkların altına imza koyan bugün ki Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarına milletimiz teveccüh etmeyecektir. Bu çerçevede inanıyorum ki Patnos, Hamur, Tutak, Eleşkirt, Diyadin, Doğubayazıt ve Ağrı'dan Ekmeleddin İhsanoğlu'na çok büyük bir destek çıkacaktır. Bu tablonun milletimize daha hayırlı olacağına inanıyoruz. Çünkü devletin başındaki insana bütün Türk milleti benim başkanım diyebilmelidir." 

Adan, "Milletimiz sağduyusunu ön plana çıkararak 10 Ağustos'ta hem Adalet ve Kalkınma Partisi'ne hem de ayrılıkçı ve ırkçı terör örgütünün ortaya koyduğu bugün yapmacık birtakım hikayeler anlatarak oy isteyen terör örgütüne de dersini verecektir. O bakımdan 10 Ağustos'un milletimize hayırlı sonuçlar çıkarmasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

Benzer İçerikler