MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI CELAL ADAN TEKİRDAĞ'DA PARTİLİLERE SESLENDİ

MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI CELAL ADAN TEKİRDAĞ'DA PARTİLİLERE SESLENDİ MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, hükümetin yürüttüğü demokratikleşme paketini eleştirerek, “Sinsice, bin yıllık değerler ile kurulmuş olan Türk Devleti’nin kuruluş idaresini bozmaya çalışıyorlar ve artık bu pakette eksen kayması olmuştur” dedi.

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Tekirdağ’da parti teşkilatını ziyaret etti. Ardından Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda partililere seslendi. Adan, 5 Ekim’de İstanbul’da 7’ncisi yapılacak olan ‘Milli değerleri koru ve yaşat’ mitingiyle ilgili vatandaşları bilgilendirme turuna çıktığını söyledi. Konuşmasında hükümetin gündeminde olan demokratikleşme paketini eleştiren Adan şöyle konuştu: ”

Anayasanın tamamına 12 Eylül darbe anayasası diyerek Türk milletinin bin yıllık kazanımları, bin yıllık değerleri ile kurulmuş olan Türk Devleti’nin kuruluş idaresini bozmaya çalışıyorlar. Sanki bu anayasanın ilk üç maddesi 12 Eylül’ün getirdiği yasalarmış gibi kamuoyunu aldatmaya çalışıyorlar. Ülkenin resmi dili Türkçe bunu bozmaya çalışıyorlar, eğitim dilini bozmak istiyorlar. Çok milletli bir Cumhuriyete Türkiye’yi taşımak istiyorlar.”

MHP Gen. Başk . Yard. Celal Adan Trakya dan bütün parti teşkilatlarının ve vatandaşların İstanbul da 5 ekimde yapılacak olan “Milli Değerleri koru ve Yaşat” mitinginin neden yapıldığı hakkında açıklamalarda bulundu. Bu mitinge ülkesini seven herkesin katılması için çağrı yaptı. Daha sonra bir dizi ziyaret için Malkara ilçesine giden Adan akşam saat 17:30 Tekirdağ da önce Türk Eğitim Sen daha sonrada TÜRKAV ziyareti gerçekleştirdi. Geceyi Tekirdağ da geçirecek olan Celal Adan yarın Edirne ve Kırklareli ziyaretleri için Tekirdağ dan ayrılacak.

Tekirdağ MHP il başkanlığını ziyaret eden Gen. Başk. Celal Adan  ile birlikte MHP Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen, Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran Bulut, MHP MYK üyesi Hayrettin Nuhoğlu, Volkan Yılmaz, İl başkanı Enes Kaplan, Süleymanpaşa İlçe başk. Sertaç Alkaya,Belediye başkan aday adayı Av. Tümay Uncu

Benzer İçerikler