MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI CELAL ADAN YEREL SEÇİM ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA SAMSUN'DA BİR DİZİ ZİYARETLERDE BULUNDU

MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI CELAL ADAN YEREL SEÇİM ÇALIŞMALARI KAPSAMINDA SAMSUN'DA BİR DİZİ ZİYARETLERDE BULUNDU

MHP’li Adan: İktidar hesap verecek
 
29.06.2013
 
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Celal Adan, MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, MHP Elazığ Milletvekili Enver Erdem, MHP Adana Milletvekili Ali Halaman ve MHP Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Oktay Demir’den oluşan heyet, yerel seçim çalışmaları kapsamında MHP Samsun İl Teşkilatı’nı ziyaret etti. 

Burada gündeme dair açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Diyarbakır’da Kürdistan’ın ilan edildiğini öne sürdü.

Adan, şöyle konuştu: "Gazetelerde doğuda PKK’nın polis birimi kurduğuna dair görüntüler yer aldı. Bunlar bilinçli yapılan şeylerdir. Gazetede yer alan güçleri himaye eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dır. Doğuda bazı yerlerde PKK vergi topluyor dedik. Belediye meclislerini yerel parlamentolara dönüştürdüklerini biliyoruz. Bugün AK Parti iktidarında Diyarbakır’da Kürdistan ilan edilmiştir. Orada devlet yoktur. İktidar partisi bunun hesabını verecektir. İki gazetecinin terörist başı Karayılan'la görüştüğü bu süreçte ona ulaşamayan devlet adına utanç duyuyorum."

'BAŞBAKAN YALAN SÖYLÜYOR'

Başbakan’ın topluma yalan söylediğini öne süren Adan, “Başbakan Taksim’de 'Türk bayrağı ile paçavra aynı yerde olmaz' dedi. 21 Mart tarihinde Nevruz Bayramı adı altında Diyarbakır’da Abdullah Öcalan’a miting hazırlayan Başbakan'ın kendisidir. O gün hiçbir yerinde Türk bayrağı yoktu. O gün sesini çıkarmayan Başbakan ‘evlere Türk bayrağı asın’ söylemeni şimdilerde kullanıyor. Başbakan Diyarbakır’da yaşananlara sessiz kalmış, eşkıya başını bu devlete ortak etmiştir. 21 Mart tarihi eşkıya başının devlete ortak edildiği tarihtir." diye konuştu. 

'11 YILDA NE DEĞİŞTİ GÖRÜN'

AK Parti iktidarı ile geçen yaklaşık 11 yıldan sonra ne değiştiğini soran MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan şunları kaydetti: “Son 11 yıldır böl parçala, yönet tuzağıyla düşman kardeşler yaratmaya çalışan AKP zihniyeti, son günlerde buna bir de Sunni-Alevi ayrımcılığını eklemiştir. Cadde ve sokaklar, köy ve kentler işsiz kaynıyor. Türkiye İş Kurumu’nun önündekiler iş bekliyor. Trabzon, Rize, Giresun, Ordu, Samsun, Sinop, Artvin, Sivas, Diyarbakır, Bayburt, Gümüşhane, Çankırı, Edirne, Kars, Iğdır, ve tüm Türkiye yatırıma hasret. Çiftçilerimiz beceriksiz AK Parti iktidarı sayesinde toprağını kaybetti. Hayvanını kaybetti. Esnaf işyerini kapattı. Göç arttı. Bütün bunların sorumlusu olarak başta Başbakan Erdoğan olmak üzere siyasi ahlaktan ve milli şuurdan mahrum tüm AK Parti taifesi unutmamalıdır ki; kendilerine teslim edilen milli iradeye ihanet edenler, milletin vicdanında mahkum olmaktan, yüce adalete, millete ve tarihe hesap vermekten asla kurtulamayacaklardır." CİHAN

Ticaret Odası ve Ordulular Derneği'ne de uğradı...


MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, STSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu’nu ziyaret ederek yeni dönem görevinde başarılar diledi. 

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Celal Adan, ikinci kez yönetim kurulu başkanlığına seçilen Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. 

MHP Samsun İl Başkanı Şaban Kılıç ve partililerle birlikte Samsun TSO’yu ziyaret eden Celal Adan, Murzioğlu’na yeni dönem görevinde başarılar diledi. Ziyarette sivil toplum kuruluşlarının önemine işaret eden Celal Adan, “İnşallah yeni dönem çalışma arkadaşlarınızla birlikte Samsun ve ülkemiz için güzel hizmetler gerçekleştirirsiniz.” temennisinde bulundu. 

HEDEF İHRACATI ARTTIRMAK

TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ise kent ekonomisi ve iktisadi yaşamı hakkında Celal Adan’ı bilgi verdi. Samsun'un geçmişten gelen ticaret geleneği, lojistik bağlamda sahip olduğu avantajlı konumu nedeniyle bölgenin buluşma noktası olduğunu ifade eden Başkan Murzioğlu, şunları söyledi: “Samsun, çok yönlülüğü ve gelişime açık konumu nedeniyle pek çok yatırım için cazibe merkezi niteliğindedir. Önümüzdeki en büyük hedefimiz ise kentimizin ihracatını artırmaktır. Bunun için de tüm kurum ve kuruluşlarla birlikte uyum içinde çalışmalarımız devam etmekte”dedi.

BİZ ORDULULAR VATANIMIZI SEVERİZ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, dün ve bugün Samsun'da ki bazı sivil toplum örgütlerini ziyaret ederek, yerel seçimler için destek istedi. Ordu Sevgi Derneği Başkanı Hasan Varol'u dernekte ziyaret eden Adan'ın ziyaretinden memnuniyetini dile getiren Varol, "Biz Samsun'da en fazla nüfusa sahip olan iliz. Ordulular her zaman bayrağını, toprağını ve milli birlik ve beraberliği düşünmüş bir ildir. Bizi ziyaret ettiğiniz için tüm yönetim kurulu ve üyelerim adına teşekkür ederim. Buranın kapısı size her zaman açık" diye konuştu.

Benzer İçerikler