MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İSTANBUL MİLLETVEKİLİ SAYIN CELAL ADAN, ALUCRA EĞİTİM VAKFI'NDA

MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İSTANBUL MİLLETVEKİLİ SAYIN CELAL ADAN, ALUCRA EĞİTİM VAKFI'NDA

Vakıf, dernek, birlik ve Sivil Toplum Kuruluşları ve halkla bir araya gelen MHP Beyoğlu İlçe Başkanlığı, 23 Şubat 2013 günü Beyoğlu İlçesi Ok Meydanı’ndaki Alucra Vakfına misafir oldu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Celal Adan’ın da katılımıyla geniş bir istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Beyoğlu Alucra Vakfı Başkanı Sinan Karaveli’nin ev sahipliğinde düzenlenen istişare toplantısına; MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Yüksel Baykal, MHP İstanbul İkinci Bölge Başkanı Selami Şişman, MHP İstanbul İkinci Bölge Başkan Yardımcısı Selahattin Koçarslan, MHP Beyoğlu İlçe Başkanı Osman Gür, Beyoğlu İlçesi Kanaat Önderlerinden Karabey Kantar, Beyoğlu Ülkü ocağı Başkanı Fethi Kemal Öz de hazır bulundu. Toplantıya STK temsilcileri, Vakıf Yönetim Kurulu, Kadın Kolları ve gençlik kolları, Mahalle muhtarları, semt esnafları, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

“Türk Milliyetçiliğini ayaklarımın altına aldım” diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a cevaben de “bizim milliyetçiliğimiz etnik ve ırkçılığa dayanmayan, milli manevi değerlerimizi içerisine alan ve koruyan milliyetçiliktir” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Celal Adan, MHP’nin genel politikasını da anlatarak, ülkenin; “AK Parti Politikaları ve İmralı süreciyle” felakete sürüklendiğini söyledi ve halka “Bu AK Parti’ye seçimlerde bir ayar çekin” diye konuştu.

Türk Milletinin beka sorunu yaşadığını da ifade eden Adan, hiç kimsenin ana diline karışılmadığını Türk Milletinin resmi dilinin Türkçe olduğunu Türkiye Cumhuriyeti devleti kurulurken Rum ve Ermenilerin azınlık olarak gösterildiğini ve diğer vatandaşların diline ırkına bakmaksınız kardeş ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak kabul edildiğini anlattı.

Adan; “Dünyada hiç bir kimse Kürt vatandaşlarımızı Türk Milleti kadar sevemez. 1000 yıllık kardeşliğimizi kimse bozamaz. Bütün vatandaşlarımızı kucaklıyoruz. Bölünme senaryolarına karşıyız. Büyük şehir yasasıyla federatif yapı ve eyalet sistemine geçilmek isteniyor. Biz 75 milyon vatandaşımızı kucaklıyoruz. Birlik beraberlik ve kardeşlik içerisinde olan milletimizi kimse bölemez” dedi.

Toplantıya STK temsilcileri, Vakıf Yönetim Kurulu, Kadın Kolları ve gençlik kolları, Mahalle muhtarları, semt esnafları, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Benzer İçerikler