MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI - İSTANBUL MİLLETVEKİLİ SAYIN CELAL ADAN'IN 26 MART 2014'DE YAPMIŞ OLDUĞU YAZILI BASIN AÇIKLAMASI

30 Mart yerel seçimleri öncesinde partimizin tabanına yönelik yürütülen siyasi mühendislik oyunlarını hayretle izlemekteyiz. Özellikle Türkiye’nin en fazla seçmenine sahip olan İstanbul’da MHP seçmeninin bir başka partiye, CHP’ye yönlendirilmesi yönünde çabalar olduğunun farkındayız.

Seçmen iradesinin dikkate alınmadığı, oy kullanacak vatandaşlarımızın iradelerinin manüpüle edilmeye çalışıldığı bu siyasi mühendislik oyunları mutlak surette boşa çıkarılmalıdır.

Adayların niteliklerinin, liyakatlerinin, sicillerinin, projelerinin ve kişiliklerinin bilinçli olarak dikkatlerden kaçırıldığı bir oyunla karşı karşıyayız. İstanbul’daki seçim yarışında AKP ve CHP adaylarının ön plana çıkarılarak, türlü yollarla, masabaşı anketleriyle MHP seçmeninin iradesinin CHP yönlendirilmeye çalışılması beyhude bir arayıştan ibarettir.

Milliyetçi Hareket Partisi her yerde olduğu gibi İstanbul’da da liyakat sahibi, yetenekli, dürüst adaylarıyla bu yarışın içindedir. Adaylarımızı medya başta olmak üzere görmezden gelenlerin kimlerin değirmenine ve hangi emellerle su taşıdığının farkındayız. Milliyetçi Hareket Partisi’nin adayları da, seçmenleri de bugüne kadar hiçbir siyasi partinin değirmenine su taşımamıştır, 30 Mart’ta da taşımayacaktır.

Bir yandan AKP’nin diğer yandan CHP’nin hezeyanlarının karşısında dimdik duran, şuurlu siyasetin yegane temsilcisi Milliyetçi Hareket Partisi’dir. İstanbul’da bölücülerin karşısında tavizsiz, dimdik duran parti Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Türkiye’nin ve İstanbul’un huzurunun sigortası MHP’nin temsil ettiği ve asla geri adım atmayacağı siyaset anlayışıdır.

Partimize ve tabanımıza yönelik bütün provokasyonlar; Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin sorumluluk taşıyan söylemleriyle ve teşkilatlarımızın sağduyusu ile boşa çıkarılmıştır. İstanbul’da parti tabanımıza yönelik bu ahlaksız oyun ve telkinler de boşa çıkarılacaktır.

Hiçbir güç MHP seçmenine kendi partisi dışında bir başka partiye oy vermesini telkine cüret edemez. MHP seçmeni bugüne kadar hiçbir partinin stepnesi olmamıştır, olmayacaktır. Özellikle ‘yas evinin yasçısı, düğün evinin tefçisi’ gibi siyaset yapanların, politik pozisyonları itibariyle nerede durduğu belli olmayanların; MHP tabanından oy devşirmeye çalışmaları kelimenin tam anlamıyla traji komiktir. 

MHP seçmeni bu mide bulandırıcı oyunun farkındadır. MHP seçmeni, İstanbul’un bütün ilçelerinde ve Büyükşehir’de kendi partisinden başka hiçbir partiye oy vermeyecektir. MHP’nin İstanbul’daki gerçek gücünü bu irade hırsızlarına gösterecektir.

MHP seçmeni İstanbul’da analarının ak sütü gibi helal oylarını ‘irade kapkaççılarına’ kaptırmayacaktır. Türkiye’nin geleceğine dair umutlarını MHP iktidarında gören gençlerimizle, kadınlarımızla, devletine sadık vatandaşlarımızla İstanbul’da muhakkak başarıyı yakalayacağız.

Benzer İçerikler