MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İSTANBUL MİLLETVEKİLİ SAYIN CELAL ADAN ORTAKÖY ESNAFIYLA BULUŞTU

MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İSTANBUL MİLLETVEKİLİ SAYIN CELAL ADAN   ORTAKÖY ESNAFIYLA  BULUŞTU

Adan, Ortaköy Camisi'nde cuma namazını kıldıktan sonra milletvekilleri, Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, il ve ilçe yöneticileriyle Ortaköy ve Mecidiye mahallelerinde esnaf ziyaretinde bulundu. 

AA muhabirine açıklama yapan Adan, MHP olarak uzun süredir bu tür ziyaretleri gerçekleştirdiklerini söyledi. Adan, vatandaşlarla İmralı'daki görüşmelerin medyadaki yansımalarını tartıştıklarını anlatarak, ''Türk milletinin terörle mücadeledeki psikolojik direnci 30 yıldır yıkılmadı. Hükümet, kendi halkına psikolojik savaş uyguluyor. Dünyanın hiçbir yerinde kendi halkını psikolojik harp yöntemleriyle, baskıyla ve siyaset mühendisliği yoluyla ikna etmeye çalışan bir hükümet yoktur'' diye konuştu.

Irkçı bir hareketin liderinin siyasallaştırıldığını savunan Adan, halkın bu sürece razı olmadığını öne sürdü. Adan, ''Vatandaşların bazıları, 'Ben milliyetçilikten ay-yıldızlı bayrağı anlıyorum' diyor'' ifadesini kullanarak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın milliyetçilik kavramıyla ilgili açıklamalarını eleştirdi. 

Adan, gazetelere yansıyan görüşme içeriklerinden hareketle savcıların görevlerini yerine getirmesi gerektiğini söyledi.

Benzer İçerikler