MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE İSTANBUL MİLLETVEKİLİ SAYIN CELAL ADAN BOLU DA

MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE İSTANBUL MİLLETVEKİLİ SAYIN CELAL ADAN BOLU DA

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, hükümetin baş örtüsü ve askerlik süresinin kısalmasında siyaset mühendisliği yaptığını söyleyerek, "Seçime yakın, bir siyaset mühendisliği yapılmıştır."

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, hükümetin baş örtüsü ve askerlik süresinin kısalmasında siyaset mühendisliği yaptığını söyleyerek, "Seçime yakın, bir siyaset mühendisliği yapılmıştır. Askerliği seçim öncesi ocak ayında kısaltmak bir iktidara yakışır mı?" dedi. 

Seçim öncesi baş örtüsünün sıkça gündeme gelmesini ve Ak Partili kadın milletvekillerinin Meclis'e baş örtüsüyle gelmesini değerlendiren Celal Adan, "Son zamanlarda milletimizin içerisinde problem olmayan ama siyaset kurumu tarafından probleme dönüştürülmüş bir olayla karşı karşıyayız. AKP, baş örtüsünü çok ciddi bir şekilde istismar etmiş, geçen yasama döneminde parlamentodaki sayısı bugünden fazla olmasına rağmen bu meseleyi dillendirmemiş ancak seçime yakın bir siyaset mühendisliği yapmıştır. Bu milletvekillerimiz bugün milletvekili olmadılar. Uzun süredir bu kadın milletvekillerimiz var ama seçimlere yaklaşırken buradan bir polemik ortamı oluşturup Cumhuriyet Halk Partisi'nin karşı duruşunu biraz daha geliştirerek ve bunu tekrar halka nasıl götürürüz gayreti ile istismarda bulunmaktadır" diye konuştu. 

Askerlik süresinin kısaltılmasının yıl başına bırakılmasını da eleştiren Adan, "Bildiğiniz gibi askerlik süresi kısaltıldı. Bunu getirip mart ayındaki seçimleri etkilemek için ocak ayına koymak, böyle bir istismarı yapmak bir iktidara yakışır mı? Dolayısıyla her konuda siyaset mühendisliği yapmaktalar" şeklinde konuştu. 

Demokratikleşme paketinin utanç vesikası olduğunu ve bu paketin 'Müstemleke Anayasası'nın altyapısı olduğunu belirten Celal Adan, "11 yıllık AKP iktidarında Türkiye'miz kuşatılmakta, milletimiz aşağılanmakta, devletimiz içeriden çökertilmekte, kutsallarımız tartışılmaya açılmakta, milli birlik ve beraberliğimiz sarsılmakta, vatanımız bölünme ile tehdit edilmektedir. Başbakan Erdoğan, adına 'demokratikleşme paketi' dediği ihanet paketini açmıştır. Başbakan Erdoğan'ın tarihi olarak tarif ettiği sözde demokratikleşme paketi, her haliyle milletimiz adına büyük bir utanç vesikasıdır. Bu paket Türk hariç her türlü unsurda etnik fitneye sebebiyet verecek tehlikelerle doludur. Türk'e kefen biçilmeye çalışılmaktadır. Bu paket müstemleke Anayasası'nın altyapısıdır, mandacı zihniyetin tescilidir, PKK'ya sunulmuş üzeri şehit kanıyla ciro edilmiş bölünme çekidir" ifadelerini kullandı.

Benzer İçerikler