MHP GNL BŞK YRD İST MV CELAL ADAN'IN 18.04.2015 TARİHLİ BASIN AÇIKLAMASI

7 Haziran Genel seçimlerine doğru gidilirken artık iyice anlaşılmıştır ki; Türkiye 13 yıldır devam eden AKP iktidarının elinde her alanda mevzi kaybetmiş, her türlü kurguya açık hale getirilmiş ve birilerinin saltanatı pahasına milyonlarca insanımız perişan edilmiştir.

            Bu saatten sonra AKP’nin bütün çırpınışları boşunadır. Sahaya sürülen bütün siyasi mühendislik oyunlarının, algı operasyonlarının ve seçim öncesi vaadlerin milletimiz nezdinde hiçbir değeri kalmamıştır.

            Başdanışmanın bile sözde soykırımı savunduğu bir Başbakan’ın inandırıcılığı kalmamıştır. Adama sormazlar mı, ‘kılavuzun kim’? Daha düne kadar Ermenistan’a davet gönderenlerin, Papa’yı saraylarda ağırlayıp el pençe divan duranların, yurtdışında lobi yapmayı unutup yurtiçinde millete yüksek perden konuşanların artık Türk milletine söyleyecek sözleri kalmamıştır.

            Ermeni Cumhurbaşkanı’nı Çanakkale’yi anma törenlerine davet eden Sayın Erdoğan’ın yüzü kızardı mı merak ediyoruz. Bu resmi davet halen geçerliliğini korumakta mıdır? Türkiye’yi sözde soykırımla itham edenlere, mahkum etmeye çalışanlara karşı AKP iktidarının herhangi bir yaptırım planı var mıdır? Yoksa bu alçaklığa karşı da sessiz mi kalınacaktır?

Milliyetçiliği ayaklar altına alanların seçim öncesinde milli duyguları istismar etmeleri bizim de milletimizin de gözünden kaçmamaktadır. İzledikleri politikalarda bir parça milli olmayı beceremeyenlerden, kendi saltanatları için milleti birbirine düşürenlerden, sözde çözüm adı altında Türkiye’yi teröristlerin oyun alanına çevirenlerden elbette hesap sorulacaktır. İçeride millete korku salıp dışarıda dut yemiş bülbüle dönenler, eninde sonunda millet iradesinden en ağır cevabı alacaklardır.

Diğer yandan ekonomimiz içler açısı bir hal almıştır. 4 Mart tarihinde ‘dolara yatırım yapanlar yaya kalır’ diyen Sayın Erdoğan acaba bugün ne düşünmektedir? Ekonominin yaya kalmasının tek sorumlusu işte bu zihniyettir. Kendi saltanatları için dolar üzerinden milyarları harcamaktan çekinmeyenler, emekliye Türk lirası üzerinden 100 lira zam yaparak kimi kandırmaktadır? AKP Hükümeti ve onun destekçileri istedikleri kadar güzelleme yapsınlar, milletin cebi gerçeğin ta kendisidir. Hükümetin pembe tabloları ve hülyalarının vatandaş nezdinde hiçbir anlamı ve değeri kalmamıştır.

7 Haziran seçimlerinde milletimiz bu hükümete ve zihniyete en ağır tokadı vuracaktır. Milliyetçi Hareket Partisi seçimlere hazırdır. 3 Mayıs’ta bütün Türkiye partimizin seçim bildirgesini görecektir. Türkiye bizimle yürüyecek, bizimle büyüyecek, bizimle huzura kavuşacaktır.

Benzer İçerikler