MHP GNL. BŞK. YRD. İST. MV. CELAL ADAN'IN 19 HAZİRAN 2014 TARİHİNDE YAPMIŞ OLDUĞU BASIN AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanlığı arayışlarının, Sayın Ekmeleddin İHSANOĞLU’nun ismi üzerinde mutabakatla sonuçlanması Türkiye için umut verici,  hayırlı bir gelişme olmuştur. Partilerimiz siyasette uzlaşmanın mümkün olduğunu somut bir biçimde göstermişlerdir. AKP’nin ve Sayın Başbakan’ın sürekli gerginlik, kutuplaşma ve itibarsızlaştırma üzerine inşa ettiği siyaset üslubuna karşılık,  muhalefet partilerinin ortaya koyduğu demokratik tavır; Türk siyaseti ve demokrasimiz adına da sevindiricidir.

Sayın İHSANOĞLU’nun adaylığı; gerginliğe karşı uzlaşmadır, kamplaşmaya karşı birleşmedir. Türkiye’nin çıkarlarında, huzurunda ve barışında uzlaşmadır. Kurulan ittifak, MHP – CHP ittifakından öteye Türkiye’nin ittifakıdır. Bu anlamda Sayın İHSANOĞLU Türkiye’nin ittifakıdır. Türkiye yolsuzluğa, yasaklara, kavgaya, korkutmalara, baskılara karşı Sayın İHSANOĞLU’nun ismi etrafında ittifak edecektir.

AKP yöneticilerinin ve kalemşorlarının çatı adayımız karşısında takındıkları tavır ise ‘şaşkınlık ve paniğin’ dışa vurumudur. Sayın İHSANOĞLU’nun aleyhinde ‘propaganda makinası’ çalışmaya başlamıştır. Çatı adayımızın nitelikleri, çalışmaları, üstlendiği görevleri, dünya görüşü, bilimsel ve akademik hizmetleri görmezden gelinmektedir. Fakat zaman içinde milletimiz çatı adayımızı tanıyacak, anlayacak ve hakkını teslim edecektir.

Bağırarak, alay ederek, saygısızca siyaset yapmaya alışık olan AKP iktidarı,  Cumhurbaşkanlığı seçimini meydan savaşına çevirme gayretindedir. Biz buna müsaade etmeyeceğiz. Sesimizi değil sözümüzü yükselteceğiz.

Kendi vatandaşlarını, güvenlik görevlilerini ve diplomatlarını rehin veren, rehin vermekten kurtaramayan bu iktidarın meydanlarda millete söyleyeceği sözü kalmamıştır. Milletimiz Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, AKP iktidarına gerekli dersi verecek ve huzur istediğini kuvvetli bir biçimde ortaya koyacaktır. 

Benzer İçerikler