MHP GNL. BŞK. YRD. İST. MV. CELAL ADAN'IN 22 TEMMUZ 2014 TARİHİNDE YAPMIŞ OLDUĞU YAZILI BASIN AÇIKLAMASI

MHP GNL. BŞK. YRD. İST. MV. CELAL ADAN'IN 22 TEMMUZ 2014 TARİHİNDE YAPMIŞ OLDUĞU YAZILI BASIN AÇIKLAMASI

10 Ağustos’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri ülkemiz için tarihi bir dönüm noktası olacaktır.

 

Bu seçimde bir yanda devletin ve işgal ettiği Başbakanlık makamının gücünü kullanan Sayın Başbakan, diğer yanda milletin gücüne ve vicdanına inanan Sayın İhsanoğlu vardır.

 

Sayın Başbakan devletin ve Başbakanlık makamının bütün imkânlarını kullanmaktadır. Milletin parasıyla, vergisiyle kendi reklamını yapmaktadır. Sayın Başbakan siyasi ahlak kurallarını ve demokratik nezaketi ayaklar altına almıştır.

Her seçimde olduğu gibi bu seçimde de milli irade üzerinde ciddi bir algı operasyonu ve siyasi mühendislik oyunları oynanmaktadır. Masa başında yapılan anketler gerçekmiş gibi servis edilmektedir.

 Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu, en başından beri siyasi nezaketin ve devlet adamlığının nasıl olması gerektiğini herkese göstermiştir. Sayın Başbakan’ın tahriklerine kapılmadan, tabir yerindeyse gazına gelmeden, tamamen yapıcı, uzlaşmacı, güven veren bir kampanya yürütmektedir.

Türkiye’nin bu süreçte ihtiyacı olan da işte böyle bir Cumhurbaşkanı adayıdır. Türkiye, Başbakan’ın ihtiraslarından çok daha büyük bir ülkedir. Çankaya köşkü aklanma makamı değildir.

 

Sayın Başbakan, Çankaya’yı sığınılacak bir yer olarak görmektedir. Sayın Başbakan kaçacak yer aramaktadır. Çankaya’nın dokunulmazlığına sığınmak istemektedir. Üzerinde böylesine şaibe bulunan birinin Çankaya’ya çıkması mümkün değildir. Sayın Başbakan ham hayal peşindedir.

 

Çankaya Köşkü’ne çıkacak kişinin tertemiz olması şarttır. Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu üzerinde en küçük bir leke veya şaibe yoktur. Hiç kimseyle kavga içinde değildir. Oysa Sayın Başbakan uçan kuşla kavgalıdır. Şimdi de kendi kişisel kavgalarını ve hesaplarını Çankaya’ya taşımak istemektedir.

 

10 Ağustos Türkiye için bir milat olacaktır. Milletimiz kavgadan, yolsuzluktan, kamplaşmadan bıkıp usanmıştır. 10 Ağustos’ta vatandaşlarımız güvenden, uzlaşmadan ve temiz siyasetten yana tercihte bulunacaklardır.

 

İnanıyoruz ki Milletimiz temiz, ahlaklı, milli ve ilkeli siyasetin temsilcisi Sayın İhsanoğlu’na destek olacaktır.

Benzer İçerikler