MHP GNL BŞK YRD, İST MV SAYIN CELAL ADAN'IN 1.9.2015 TARİHLİ BASIN AÇILAMASI

Mahmut Övür,

01 Eylül 2015 tarihli Sabah Gazetesi’nde kaleme aldığınız yazınıza ilişkin cevabım ve itirazlarım şu şekildedir:

7 Haziran seçimleri öncesinde ve sonrasında partimize ve Sayın Genel Başkanımıza yönelik yürütülen karalama kampanyası kervanına sizin de katılmış olmanızdan üzüntü duyduğumu bilmenizi isterim. Elbette hem gazeteci hem de iktidar partisinin milletvekili adayı olmanın getirdiği psikolojisiyle zorlama ve kendinizin bile inanmadığı yazılar kaleme aldığınızın farkındayım.

MHP’nin “sözde çözüm sürecine” ilişkin fikirleri ortadadır. Biz bu çözülme süreciyle ilgili görüşlerimizi her fırsatta kamuoyu ile paylaştık ve paylaşmaya da devam ediyoruz. Bundan geri adım atmadık ve atmayacağız.

Her yerde ifade ettiğim gibi. Milliyetçi Hareket Partisi liderinin öngörüleri dikkate alınmadan doğu ve güneydoğudaki gelişmeleri durdurmak mümkün değildir. Kandili meşrulaştıran, eli kanlı terör örgütü liderinden talimat alan Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarı bugün Türkiye’yi uçurumun kenarına getirmiştir.

Özellikle 7 Haziran sonrasında yaşananlar bizim haklılığımızı bir kez daha ortaya koymuştur.

Partimiz ve bu partinin milletvekili olarak ben, ülkemizin birliği, dirliği, huzuru için yıllar önce ne söylemişsek bugün de aynısını söylemeye ve savunmaya devam ediyoruz.

Benim adımı ve siyasi geçmişimi kullanarak, milliyetçiliğimi sorgulayarak bunlardan kendinizce bir sonuç çıkararak bir yere varamazsınız. Varacağınız yer en fazla bir masal, bir hikâye olur.

Tekrar ediyorum: Çözüm süreci ihanettir. Bu sürece hizmet edenler eninde sonunda milletin ve tarihin vicdanında hak ettikleri yeri alacaklardır.

Tekrar ediyorum: MHP’nin Türkiye’nin geleceğine ilişkin savunduğu doğrular muhakkak surette milletimiz tarafından anlaşılacak ve takdir edilecektir.

Tekrar ediyorum: Türk milletinin bekasının son kalesi olan Milliyetçi Hareket Partisi’ne saldırmakla bir yere varılamayacaktır.

Tekrar ediyorum: Algı operasyonları, maaşlı troller ve manipülasyonlar bizi yıpratamayacaktır.

Tekrar ediyorum: Habur’da, Oslo’da, Dolmabahçe’de ve nihayet Hükümet’te aynı masanın etrafında buluşanlar; istedikleri kadar şirinlik gösterisi yapsınlar milletin hesabından kaçamayacaklardır.

Benzer İçerikler