MHP GNL BŞK YRD İST MV SAYIN CELAL ADAN'IN 14 NİSAN 2016 TARİHLİ YAZILI BASIN AÇIKLAMASI

Türkiye’nin içeride ve dışarıda çok zor günlerden geçtiği, her gün şehit haberleriyle sarsıldığımız, ihanet odaklarının ve şer ittifaklarının Türk milletinin sabrını test ettiği bugünlerde; ülkemizin istikbalinin yegane temsilcisi Milliyetçi Hareket Partimiz üzerinde de oyunlar oynandığını net olarak biliyoruz, görüyoruz.

Türkiye’nin birliğinin, dirliğinin ve istikbalinin son kalesi Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Bu kaleye içeriden ve dışarıdan yapılan taarruzların farkındayız. Terörün zirve yaptığı, toplumsal bunalımların gizlenemez bir hal aldığı, atomlarına kadar ayrılmak istenen bir ülke olmamız için bütün düşmanlarımızın birleştiği bir dönemde; Milliyetçi Hareket Partisi’nin hedef tahtası haline getirilmesi elbette çok manidardır.

Bütün diğer siyasi partilerin araziye uyduğu bir dönemde, ilkelerinden milim ödün vermeyen ve gerçekleri savunan yegane kurumsal kimlik partimizde şekil ve anlam bulmuştur. Milliyetçi Hareket Partisi’ni bölerek, parçalayarak yol almak isteyenlerin niyeti bellidir. Genel Başkanımız Sayın Devlet BAHÇELİ Bey’i hedef tahtasına koyanlar, aslında bir bütün olarak Türk milliyetçiliğini ve Türklüğü bölmek, eritmek ve kontrol altına almak istemektedirler. Biz bu gerçeği görüyoruz, biliyoruz ve sonuna kadar bu ard niyetlilerle mücadele edeceğiz.

Sayın Devlet BAHÇELİ Türklük ülküsünü savunmak, evlatlarımızı korumak ve birliğimizi savunmak için tam bir devlet adamı olarak hareket etmiştir. Bu politikanın neresinde hata vardır? Daha düne kadar Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında diledikleri gibi siyaset yapanlar, mevki makam sahibi olanlar, taşın altına ellerini koymadan imaj peşinde koşanlar bugün ne olmuştur da kıymeti kendinden menkul laflar etmeye başlamışlardır?

Milliyetçi Hareket Partisi’nin 50 yıla yakın süredir üstlendiği ve yükselttiği Türk milliyetçiliği ülküsünün algı oyunlarıyla, imaj safsatalarıyla ve şirinlik gösterileriyle ayağa düşürülmesine müsaade etmedik, etmeyeceğiz. 

Milliyetçi Hareket Partisi proje partisi değildir. Milliyetçi Hareket Partisi’nin kökü dışarıda değildir, Türk milletinin bağrında, vicdanında ve irfanındadır. Partimiz, nesebi gayri sahih birtakım sözde siyasi karakterlerin küçük akıllarına oyuncak olmayacak kadar büyüktür.

Partimizi mahkemeye şikayet ederek sonuç almaya çalışanların niyetlerini milletimiz gayet iyi bilmektedir. Bunların niyetleri iyi değildir, akıbetlerini de hep birlikte göreceğiz. 

Benzer İçerikler