MHP GNL BŞK YRD, İST MV SAYIN CELAL ADAN'IN 16.9.2015 TARİHLİ BASIN AÇIKLAMASI

7 Haziran seçimleri sonrasında artan terör olayları, teröristlerin hain saldırıları ve tüm Türkiye’nin ciğerini yakan şehit haberlerinin tek sorumlusu; teröristlerin ülkemizi mayın tarlasına çevirmesine göz yuman AKP iktidarıdır.

Çözüm adı altında teröristleri Habur’dan davul zurna eşliğinde ülkemize sokanlar, güvenlik güçlerimizi kışlalarına hapsedenler, bölücülerle aynı fotoğraf karesinin içinde şirinlik yapanlar; bugün yaşananların gerçek sorumlusudur.

Fakat bu gerçek sorumlular bugünlerde yine işi pişkinliğe vurmuşlar, 13 yıllık iktidarlarının devamı derdine düşmüşlerdir. AKP’nin de, Saray’ın da bu gayreti beyhudedir. Millet can derdinde bunlar 400 vekil derdinde… Akıllarında her ne pahasına olursa olsun iktidarlarını devam ettirmekten başka bir şey yok. Memleket yangın yerine dönmüş, illerde ve ilçelerde teröristler kol geziyormuş, mülteci meselesi artık bir insanlık dramına dönüşmüş, Türk lirası tarihin gördüğü en düşük değere gerilemiş, millet borç batağına düşmüş… Bunların AKP nezdinde hiçbir anlamı, önemi ve değeri yok.

Söz konusu rant olduğunda, ihale olduğunda, adam kayırma olduğunda gayet uyanık olan herkesin bildiği şahıs ve onun taşeronu Başbakan, düşman memlekete sızdığında, yığınak yaptığında, mayın döşeğinde neden uyumuştur, neden kulağının üzerine yatmıştır? Kendi hırsızlıklarına suçüstü yapan polisleri takipte ve sürgünde pek mahir olanlar, gözlerinin önündeki teröristleri neden görmemişlerdir? “AKP parti değil şirkettir” dediğimizde bizi eleştirenler bugün haklı olduğumuzu görmüyorlar mı?        

Türk milleti vicdansızca, insafsızca aldatılmıştır. Milletimizin kardeşlikten, barıştan ve hoşgörüden yana olan vicdani tutumu sömürülmüştür. AKP fitne ekmiştir, şiddet biçmektedir. Saray’dan bakanlara ve milletvekillerine kadar bölücülerin siyasi temsilcilerine övgüler düzenler, onlarla el ele pozlar verenler, taşları bağlayıp köpekleri salıverenler bu şiddetin, kanın ve etnik yarılmanın vebalini taşımaktadırlar. AKP’nin taşıdığı vebal ağır bir vebaldir.

Şimdi hiçbir şey olmamış gibi, Türkiye her alanda mevzi kaybetmemiş, yaşananların sorumlusu kendileri değilmiş gibi pişkince konuşmaya, manipülasyon yapmaya devam etmektedirler. Bunlar milletin hafızasıyla dalga geçmektedir. Fakat artık Saray’ın da, AKP’nin de kredisi tamamen tükenmiştir. 1 Kasım, bu gerçeğin milletimiz tarafından tescilleneceği tarih olacaktır.

Terör, milliyetçiliği ayaklarının altına alanların çözeceği, mücadele edeceği bir şey değildir. Milli şuurun olmadığı yerde teslimiyet olur. Habur’da, Oslo’da, Dolmabahçe’de teröre teslim olanların kimler olduğu bellidir. Bugün yaşadığımız ve canımızı acıtan gelişmelerin tek nedeni; milli bilinçten nasibini almamış kadroların işbaşında olmasıdır. 1 Kasım seçimlerinde bu şuursuzlar tasfiye olacaktır. 

Benzer İçerikler