MHP GNL BŞK YRD, İST MV SAYIN CELAL ADAN'IN 19.05.2015 TARİHLİ BASIN AÇIKLAMASI

7 Haziran genel seçimlerine sayılı günler kala, Cumhurbaşkanı’nın ve Başbakan’ın devletin bütün imkanlarını seferber ederek yürüttükleri kampanya; artık iyice çığırından çıkmış, milletimizi birbirine düşüren demokrasiyi ayaklar altına alan bir güzergaha girilmiştir.

Anayasa, kanunlar, teyamüller birbirinden rol çalan Cumhurbaşkanı ve Başbakan tarafından ayaklar altına alınmaktadır. İnancımızı, bayrağımızı oy hesaplarına alet edenler; Türkiye’ye büyük kötülük etmektedirler. Bütün değerlerimiz bu ikili tarafından sömürülmektedir.

Devletin imkanlarının ve milletin parasının seçim meydanlarında kullanılması kabul edilemez. Kendi mitinglerine kamu araçlarıyla izleyici taşıyanlar, devletin bütün imkanlarını seferber edenler; bizim nazarımızda demokrasi kapkaççısıdırlar. Siz kimin parasını kendiniz için harcıyorsunuz?

Tarafsız olması gereken Cumhurbaşkanı “toplu açılış” adı altında AKP’ye oy istemektedir. Nedir bu telaşınız? Açıkça görülmektedir ki sayın cumhurbaşkanı milletin değil AKP’nin telaşına düşmüştür. Muhalefeti meydanlarda yuhalatmak nasıl bir aklın, zihniyetin ve kinin ürünüdür?

Öyle anlaşılmaktadır ki; kendilerine sunulan her anket bu ikilide telaşa ve öfke patlamasına neden olmaktadır. Bu kadar öfke ve kin AKP için hayra alamet değildir. AKP’ye göbeğinden bağlı siyaset mühendisleri istedikleri kadar uğraşsınlar, istedikleri kadar dar masa başında hesap yapsınlar AKP için yolun sonu görülmüştür.

İşçi, köylü, emekli, çiftçi ayaktadır. Asgari ücretteki artış vaadimizi bile bu millete layık görmeyenler; 7 Haziran akşamı duvara toslayacaklardır.

Masa başı anketlerde algı operasyonu yapanlar yanılacaklardır. bu algı operasyonlarına karşılık milletimiz seçim günü AKP’ye demokrasi ve ahlak operasyonu yapacaktır.

Kendi kişisel istikbalini AKP’nin alacağı oya endeksleyen zihniyetin Türkiye’ye verebileceği hiçbir şey kalmamıştır. Böyle bir zihniyet; demokrasimiz ve topyekün geleceğimiz için en büyük tehdittir.

Milleti bilinçli bir şekilde bölerek oy avcılığı ve istismarı yapanlar; vatandaşlarımızın derin irfanı ve vicdanına yenileceklerdir.

7 Haziran seçimlerinin parlayan yıldızı milliyetçi hareket partisidir. Milletimiz bizimle yürüyecek, Türkiye de kardeşlikte birleşecek ve bizimle yürüyecektir. 

Benzer İçerikler