MHP GNL BŞK YRD. İST MV SAYIN CELAL ADAN'IN 9 TEMMUZ 2014 TARİHİNDE YAPMIŞ OLDUĞU BASIN BİLDİRİSİ

BAŞBAKAN VE BAKANLAR HALKIN ÖDEDİĞİ VERGİLERİ GASP EDİYOR

Anayasa Madde 73:

Herkes kamu giderlerini karşılamak üzere , mali gücüne göre vergi ödemekle yükümlüdür.

Yani halk vergiyi kamu giderleri yapılsın diye veriyor.

Anayasa Madde 112 :

İlk paragraf: Başbakan …..Hükümetin genel siyasetinin yürütülmesini gözetir.

3 paragraf: Başbakan bakanların görevlerinin Anayasa ve kanunlara uygun olarak yerine getirilmesini gözetmek ve düzeltici önlemleri almakla yükümlüdür.

1)    Başbakan bütçeden maaş alıyor. Devletin arabasını ve personelini ve devletin diğer imkânlarını ayrıca başbakanlık görevi için kullanması gereken zamanı adaylık propagandası için kullanıyor. Halkın vergisini ve devlet bütçesini şahsi propagandası için kullanarak Anayasaya aykırı davranıyor. Bütçeden haksız iktisap yapmış ve Halkın vergilerini gasp etmiş oluyor.

2)    Anayasanın kendisine vermiş olduğu hükümetin genel siyaseti görevi dışına çıkarak, şahsi propagandasını yapıyor.

3)    5 Temmuz 2014 Batman’da Bakan Şimşek, sahur vaktine kadar gezdiği bazı kahvelerde Cumhurbaşkanı seçimi için de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a destek istedi. Bu haber basında yer aldı. Bakan kamu imkanlarını ve bakanlık makamını kullanarak bir adayın propagandasını yaparak, yine anayasaya aykırı davrandı.

Toplum benim verdiğim vergileri, Başbakan ve hükümet üyeleri siyasi amaçlarla çalıyor. İstismar ediyor. Neden vergi vereyim diyecek… Yani vergiye karşı tepki oluşacaktır. 

Benzer İçerikler