MİLLİ KALELERİ YIKMAYA KARAR VERMİŞLER

MİLLİ KALELERİ YIKMAYA KARAR VERMİŞLER

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, hükümetin milli olan bütün kaleleri düşürmeye karar verdiğini belirterek, “Sayın Bahçeli’ye fezleke gönderilirken, ‘Kürtlerin sigortası silahtır, kurşundur’ diyen Leyla Zana’ya, Türk askerini şehit edenlerle dağda kucaklaşanlara, Karayılan’la toplantı yapanlara, gasp, soygun ve her türlü karışık işlere bulaşan milletvekillerine fezleke gönderilmemiştir. Bu açıkça bölücülere ‘sizin yanınızdayız’ mesajıdır. Bunlara güçleri yetmeyecektir” dedi.

 

Zeytinburnu’nda bir açılışa katılan Adan, MHP’nin, Türk devletinin kuruluş iradesinin sahibi, savunucusu ve arkasında olduğunu belirterek, şunları söyledi:

AÇILIMDAN VAZGEÇECEKLER

Milletimiz bunu kavramaktadır. 20 Nisan’daki İzmir mitingi, Türk milletinin vicdanının konuştuğu bir miting olacaktır. Bu hükümetle, meşru zeminde demokratik platformda yüzleşmeye devam edeceğiz. MHP Genel Başkanı’na yönelik oluşturulan fezleke ve T.C.’nin kaldırılması eşit şeylerdir. Orada bir yoklama çektiler, tepki olunca tekrar geri döndüler. Bu mitingler sonrasında bunlarda bu açılım safsatasından vazgeçeceklerdir. MHP’nin büyümesi devam edecektir.

DEVLETE ORTAK OLDU

21 Mart’ta Diyarbakır’daki toplantıyla birlikte eşkıyabaşı devlete ortak edilmiştir. Türkiye’de
diplomasi Balgat’taki Dışişleri Bakanlığı ile İmralı’daki cani tarafından yürütülmektedir. PKK, siyasal bir yapıya dönüştürülmüştür. Devleti yöne-
tenler, barışı getiremiyor ama hapishane köşesindeki bir eşkıya başından barışı getirmesi noktasında medet umuyor.

MHP’den İzmir’de bayrak mitingi

İZMİR’de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ’nin katılımıyla 20 Nisan’da Gündoğdu Meydanı’nda yapılacak Bayrak mitingi öncesinde MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Genel Başkan Yardımcıları Ahmet Kenan Tanrıkulu, E. Semih Yalçın, Oktay Öztürk, Atila Kaya, Mevlüt Karakaya, Sadir Durmaz, milletvekilleri ve MYK üyelerinden oluşan 25 kişilik heyet basın toplantısı düzenledi. İzmirlileri mitinge çağıran Büyükataman MHP’nin, PKK ile yapılan pazarlığa karşı olduğunu belirtti. Büyükataman, “İnşallah İzmir bu konularla ilgili hassasiyetini ortaya koyarak Osmanlı tokadını atacaktır. Çözüm ve barış diye sunulan bu ihanet senaryosu karşısındaki duyarlılığını, rahatsızlığını İzmirliler gösterecektir” dedi. Eray ARPAŞİN / DHA

Benzer İçerikler