Türkiye'nin esas gündeminin esnafın içinde bulunduğu sorunlar ve işsizlik olduğunu ancak yapay gündemlerle milletin oyalandığını söyledi

Türkiye'nin esas gündeminin esnafın içinde bulunduğu sorunlar ve işsizlik olduğunu ancak yapay gündemlerle milletin oyalandığını söyledi

MHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Celal Adan; Türkiye'nin esas gündeminin esnafın içinde bulunduğu sorunlar ve işsizlik olduğunu ancak yapay gündemlerle milletin oyalandığını söyledi. 08.02.2013


İSTANBUL (A.A)

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Türkiye'nin esas gündeminin esnafın içinde bulunduğu sorunlar ve işsizlik olduğunu ancak yapay gündemlerle milletin oyalandığını söyledi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adan ve beraberindeki partililer, Rami'deki İstanbul Gıda Toptancılar Derneği'ni (İGTOD) ziyaret etti.

İGTOD Başkanı Mustafa Karlı ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Adan, esnafın sorunlarını dinlemek için bu ziyareti gerçekleştirdiklerini ifade etti. Yaklaşık 13 milyon nüfusa sahip olan İstanbul'da Türkiye'nin her ilinden insanın bulunduğunu dile getiren Adan, İstanbul'un Türkiye'nin mozaiğini oluşturduğunu vurguladı.

Türkiye’nin esas gündemi esnafın içinde bulunduğu sorunlar ve işsizliktir

MHP'nin milletin birliği ve beraberliği için çalıştığını ifade eden Adan, Türkiye'nin üreten toplum olmaktan çıktığını ve uzaklaştığını belirterek, "Türkiye'nin esas gündemi esnafın içinde bulunduğu sorunlar ve işsizliktir.

Ancak yapay gündemlerle millet oyalanıyor" dedi. Celal Adan, Türkiye'nin üreten toplum olmaktan çıktığını, uzaklaştığını savunarak, esnafın sıkıntılarının bir an önce çözümlenmesi gerektiğini belirtti. İGTOD Başkanı Mustafa Karlı ise şehir içinde açılan AVM'lerin küçük esnafı ve bakkalı adeta bitirdiğini dile getirdi.

Saat 07.00'den gece 23.00 veya 24.00'e kadar açık olan AVM'lerle ilgili bazı önerileri bulunduğunu ifade eden Karlı, şöyle konuştu: "Şehir dışına taşınmaları mümkün olmayabilir. Ancak açılış ve kapanış saatleri yeniden düzenlenebilir. Örneğin, AVM'lerin pazar günleri kapalı olmaları sağlanabilir. Böylece küçük esnaf biraz nefes alır. İstanbul'da bakkal sayısı 50 bine kadar düştü. Artık bir önlem alınmalı." MHP Genel Başkan Yardımcısı Adan ve beraberindekiler, daha sonra İGTOD'daki bazı iş yeri sahiplerini ziyaret ederek, sorunlarını dinledi.

Benzer İçerikler